Lityum-İyon

Lityum iyon gücüyle belirleyici
rekabet avantajını elde edin.

Jungheinrich'den Lityum İyon Teknolojisi

Lityum iyon aküler, akülü forklift pazarında devrim yaratıyor ve bunu iyi bir amaç uğruna yapıyor. Çünkü yüksek performanslı enerji hücreleri, sağladığı birinci sınıf performans ve ikna edici katma değerler sayesinde geleneksel kurşun asitli akülere karşı daha yüksek bir başarı sergiler. Her zaman tam güçle çalışır. Lityum iyon aküler, kesintisiz performansıyla depo verimliliği ve üretim hacmi bakımından sizi çok daha ileri taşır. Çünkü lityum iyon aküler, daha hızlı şarj olma ve bakım gerektirmeyen özellikleri sayesinde kesintisiz olarak kullanıma hazır durumdadır ve dayanklılığı sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlar. Ayrıca Jungheinrich 5 yıllık garanti sağlamaktadır. Kısacası, Jungheinrich’in lityum iyon gücü ile rakiplerinizin arasından kolayca sıyrılabilirsiniz.

Bir bakışta lityum iyon akülerin avantajları

Yüksek performans, hızlı şarj olma süreleri, bakım gerektirmeme ve son derece uzun bir ürün ömrü: İnfografiğimizi inceleyerek lityum iyon aküler sayesinde depo verimliliği ve üretim hacmi bakımından nasıl lider konumuna geleceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

İnfografiğe tıklayın›

Her zaman tam güç.

sürekli yüksek performans.

Lityum iyon aküler, kurşun asitli akülere göre daha yüksek performans gösterir. Daha fazla deşarj derinliği ve sabit gerilim eğrisi sayesinde, düşük şarj düzeylerinde bile kurşun asitli akülere göre daha yüksek güç sağlar. Aküler frenleme esnasında enerjiyi geri kazanır ve daha yüksek bir genel verim ile yüzde 20 daha fazla enerji tasarrufunu olanaklı kılar. Buna ek olarak, akü ve şarj cihazı arasındaki iletişim akünün verimli ve hızlı biçimde şarj olmasını sağlar.

Yarışta yine daha hızlı

Çok kısa şarj olma süreleri.

Lityum iyon aküler, vardiya sınırlarının ötesinde her zaman enerji yüklü ve kullanıma hazırdır. 24 V akü, yalnızca 30 dakikalık bir ara şarjla bile kapasitesinin yüzde 50’sini doldurur. 80 V akülerde ara şarj süresi 53 dakikadır. 24 V akü 80 dakikada, 80 V akü ise 105 dakikada tam olarak şarj olur. Mola veya duruş sürelerinde gerçekleştirilebilecek hızlı ve ara şarj olanakları, aracın 7/24 kullanılabilmesini sağlarken aynı zamanda günlük depo çalışmalarındaki esnekliği artırır.

Her zaman kullanıma hazır.

Hiçbir bekleme süresi olmadan.

Lityum iyon aküler her zaman bir sonraki etap için hazırdır. Dinlenme süresine gerek duymaz. Çünkü tamamen bakım gerektirmeyen bir yapıya sahiptir ve “gaz salmaz”. Dolayısıyla bakım, akü bakımı veya ek altyapı için zaman ve maliyet gerektirmez. Lityum iyon aküler sayesinde duruş süreleri de geçmişte kalıyor.

Üç kat daha uzun süre çalışır.

Son derece uzun ürün ömrü.

Aynı yetenekli bir koşucu gibi, lityum iyon aküler de tüm yarış boyunca herkesi kendine hayran bırakır. Çünkü geleneksel enerji depolama cihazlarına oranla 3 kat daha uzun bir ürün ömrüne sahiptir. Bu özel dayanıklılığının yanı sıra kalıcı ve yüksek verimliliği sayesinde yüksek ölçüde yatırım güvenliği ve enerji maliyetinde tasarruf sağlar.

“Şu anda dünya genelinde faaliyette bulunan en fazla lityum iyon akülü forklifte sahip intralojistik markası Jungheinrich’dir. Bu alanda teknoloji öncüsüyüz ve standartları biz belirliyoruz.”

Dr. Lars Brzoska, Jungheinrich AG Yönetim Kurulu Üyesi

En iyi ekiple en iyi performans.

Mükemmel koordine edilmiş bir sistem.

Dünya standartlarında bir koşucu, ekibi olmadan en iyi performansına ulaşamaz. Aynı şey lityum iyon aküler için de geçerlidir. Ancak her şey mükemmel biçimde bir arada çalışırsa, onlar da performanslarını tam olarak gerçekleştirebilir. Jungheinrich, intralojistik alanındaki tek sistem sağlayıcısı olarak size akünün, şarj cihazının ve forkliftin birbiriyle iletişim kurabildiği ve bu sayede enerji gereksinimini önemli ölçüde azaltan ağ tabanlı bütüncül bir sistem sunar. Bu mükemmelliği, şu anda dünya genelinde kendi lityum iyon akülerini üreten ve bütünüyle kurulumunu gerçekleştiren tek forklift üreticisi olmamız sayesinde sağlıyoruz. Lityum iyon projelerinizin tüm evrelerinde sizle birlikte çalışıyor olmamız da ekip çalışmasının bir parçasını oluşturuyor. Münferit araçlarda gerçekleştirilen donanım yenileme çalışmaları veya araç filolarının bütünüyle dönüştürülmesi de buna dahil. Satış danışmanımız planlamadan gerçekleştirmeye kadar her zaman yanınızda.

 

Şimdi bizimle iletşime geçin:

Başarıya giden yolda mükemmel koordinasyon.

Jungheinrich'in bütüncül sistemi.

 

Jungheinrich, lityum iyon teknolojisi kapsamındaki her şeyi tek bir elden sunar:

 

Aküler (1), Şarj cihazları (2), Araçlar (3) ve Danışmanlık (4).

Lityum iyon teknolojisinde öncü. 2011’den bu yana üretime hazır araçlar kullanımda.

Im Rennen um die Elektromobilität in der Intralogistik übernimmt Jungheinrich souverän die Führung und beherrscht die Lithium-Ionen-Technologie wie kein anderer. Seit dem Startschuss 2011 – der EJE 112i war das erste serienreife Li-Ionen-Fahrzeug überhaupt – haben wir bei Jungheinrich Energy and Drive Systems (EDS) die Technologie konsequent weiterentwickelt und unser Flurförderzeug-Portfolio mit Li-Ionen-Batterien stetig ausgebaut. Fast unsere gesamte Flotte ist heute bereits „li-ion ready“.

Jungheinrich EDS hakkında daha fazla bilgi edinin

Hedefe giden yolda her zaman emin adımlar.

Jungheinrich’in lityum iyon aküleri zararsızdır.

Jungheinrich’in lityum iyon aküleri ile her etapta güvendesiniz. Akülerimiz günümüzün en güvenli hücre kimyası olan lityum demir fosfat ile üretilmiştir. Zehirsizdir ve gaz içermez. Kendi geliştirdiğimiz akü yönetim sistemi, gelişmiş fonksiyonları sayesinde her hücreyi izler ve tehlike durumunda yumuşak bir biçimde sistemi kapatır. Nakliye ve imha işlemleri müşteri hizmetlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Bu da insanlar ve makineler için maksimum güvenlik anlamına gelir.

 

Öne çıkan ürünler

Ekipte sportif büyüme.

Lityum iyon teknolojisine sahip EFG.

Hemen hemen tüm Jungheinrich filosu “lityum iyon uyumludur”. Denge ağırlıklı forkliftimiz EFG de öyle. Bu ürün başarısı kanıtlanmış kurşun asitli akülerin yanı sıra artık yüksek performanslı 80 V (500 Ah) lityum iyon akülerle de teslim edilebilmektedir. Lityum iyon teknolojisine sahip EFG hızlı şarj süreleri, bakım gerektirmeme özelliği ve uzun ürün ömrü sayesinde üretim hacmi ve enerji verimliliği bakımından bir adım önde.

 

EFG hakkında daha fazla bilgi alınEn yüksek performansla sipariş toplama.

Lityum iyon akülü (48 V) EKS.

Jungheinrich schickt immer mehr serienreife Flurförderzeuge mit Lithium-Ionen-Technologie ins Rennen. Jetzt sorgt auch der Vertikal-Kommissionierer EKS der Baureihe 3 mit innovativer 48-V-Li-Ionen-Batterie für ein leistungsfähiges, sicheres und energieeffizientes Kommissionieren. Schnelle Ladezeiten, Wartungsfreiheit und eine besonders lange Lebensdauer machen es möglich.

 

EKS hakkında daha fazla bilgi alın

Lityum iyon gücüyle işe yeniden başlayın.

Depo performansımı nasıl yükseltebilirim?