0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage Solupharm
Depoda daha yüksek verimlilik

Otomatikleştirilmiş intralojistik, süreç güvenirliği sağlar

Melsungen'de bulunan Solupharm için sunulan intralojistik çözüm, yüksek derecede esneklik, süreç güvenirliği ve verim artışı sunmaktadır.

Melsungen'deki Solupharm Pharmazeutische Erzeugnisse GmbH'nin GMP kurallarına uygun şekilde tasarlanmış otomatik intralojistik çözümü, yüksek derecede esneklik ve süreç güvenirliği sunmakta ve böylece deponun verimliliğini de arttırmaktadır.

Solupharm, steril enjeksiyon ve infüzyon preparatlarının üretiminde uzman konumundadır ve bu nedenle depo inşa edilirken İyi Üretim Uygulamaları (GMP) gereklilikleri dikkate alınmak zorundaydı.

Esnek ve bürokratik değil

Depolama kapasitesini artırmak için Solupharm, iki otomatik yüksek raf istifleyicisi ile birlikte dar koridorlu bir depoya yatırım yaptı. ETXa yüksek raf tipi istifleyiciler saatte 25 çift döngü için tasarlanmıştır. Emirlerini, her biri 35 metre uzunluğunda olan iki koridorda işliyorlar.

ETXa modelleri, maksimum altı metre yüksekliğe kadar olan ürünleri depolar ve alır. Enerjileri, raflara yerleştirilmiş açık barlar tarafından sağlanır. Bu, pilin şarj edilmesi veya değiştirilmesi için ara vermeden haftanın yedi günü, günün 24 saati kullanılabilirlik sağlar.

Dar koridorlu depoda otomatik yüksek raf istifleyicisi

Jungheinrich Depo Kontrol Sistemi (WCS), süreç güvenirliği ve daha fazla verimlilik sunar. Böylece, Solupharm’ın pahalı mallarının karışması ve maliyetli olarak yanlış yüklenmesi geçmişte kalır.

ERP Sistemi, ürün hareketlerini kaydetmekte ve intralojistik süreçlerini başlatmaktadır. Daha sonra ise, ERP Sistemi paletlerin taşıma siparişlerini WCS'ye rapor etmekte ve WCS de depo siparişlerini WLAN üzerinden otomatik yüksek raf istifleyicilerine atamaktadır.

Bu, 7/24 kesintisiz çalışmayı ve çağrı üzerine gece çalışması için ek çalışanlar zamanlamayı gerektirmeden çalışmayı mümkün kılar. Çalışanlar rahatlar ve zamanlarını diğer idari faaliyetlere ayırabilirler.

Aynı zamanda sunduğumuz bu çözüm, dar koridorlu depoya acil erişim de sağlamaktadır. Beklenmeyen arızaların meydana gelmesi durumunda, depo manuel cihazlar kullanılarak hala çalıştırılabilir olmaktadır.


Dr. Tobias Schönberg
Üretim Müdürü

“Gelecekte daha yüksek verim seviyelerine ihtiyaç duyulursa, biz hazırız. Depo kolayca genişletilebilecek şekilde tasarlanmıştır. ”

Genişleme potansiyeli olan özel tasarlanmış çözüm

Sonuç, özel olarak tasarlanmış ve hepsinden de önemlisi genişleme potansiyeli sunan geleceğe yönelik bir çözüm sağlanmıştır. Gelecekte daha fazla üretim kapasitelerine ihtiyaç duyulursa, depo kolayca yüksek raflı istifleyicilerle genişletilebilir.

Depoda daha fazla verimlilik için bir çözüm - daha fazla işlem güvenilirliği ve geleceğe karşı koruma da dahil.

Başka sorularınız var mı?