0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage elektrikli çekici

Elektrikli çekici

Üstün AC teknolojisine sahip elektrikli çekiciler

Elektrikli çekicilerimiz ve çekici katarlarımız ile 28 tona kadar olan yükleri iç ve dış mekânlarda verimli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Yenilikçi AC teknolojisi sayesinde araçlarımız yalnızca emisyonsuz olmakla kalmaz, aynı zamanda güçlüdürler, kompakttırlar ve neredeyse hiç bakım gerektirmezler.

İç mekânda ya da dış mekânda, dar ya da geniş alanda fark etmez: Elektrikli çekicilerimiz sayesinde her türlü lojistik engeli aşmaya hazırsınız. Çekicilerimiz, 28 tona kadar olan nakliyelerinizi ürün girişinden dağıtım ve üretim alanına kadar verimli ve esnek bir şekilde gerçekleştirmektedir. İçten yanmalı motorlara sahip araçların aksine çekicilerimiz, hem iç mekânlarda hem dış mekânlarda kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Sağlam bir yapı, yaylı jantlar ve süper elastik tahrik tekerleği, pürüzsüz endüstriyel zeminlerde ve dış mekânlarda sorunsuz çekiş sağlar. Bu nedenle elektrikli çekicilerimiz, depolarda ve üretim alanlarında intralojistik kullanımı için ideal olarak tasarlanmıştır.

Yenilikçi AC teknolojisine sahip emisyonsuz çekiciler

Emisyonsuz çekicilerimiz, AC teknolojisinin sağladığı avantajlardan faydalanır. Üç fazlı akım motorunun karakteristik özelliği, doğru akım motorlarına kıyasla az sayıda bileşen ve aşınmış parçadan oluşmasıdır. Bu, motorun neredeyse hiç bakım gerektirmemesi ve daha yüksek enerji verimliliği sayesinde işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltması anlamına gelir. Buna ek olarak motorun sürüş davranışı ve performansı artar. "Düşünme saniyesi" olmaksızın sürüş yönünün hızlı şekilde değiştirilmesi mümkündür. Buna ek olarak sürüş konforu ve güvenliği, curveCONTROL ve speedCONTROL gibi otomatik kontrol mekanizmaları ile önemli ölçüde artırılabilir.

Depo için sabit rotalı çekici katarları

Duruma özel kavrama çözümleri, çekicilerimizin farklı römork tipleriyle kullanılmasını mümkün kılar. Bu durumda hem standart kavramalar (örn. geçmeli kavrama) hem de uyarlanmış kavramalar kullanılabilir. Milchmann Prensibine göre çekici katarları, bir istasyonu, birbiri ardına ilerleyen bir rotaya göre hareket ettirir. Her durakta yükler alınır ve boşaltılır. Bu sayede çok sayıda yük az sayıda araç tarafından taşınabilir ve taşıma süreleri azaltılabilir. Sabit rotalı çekici katarlarının sağladığı avantaj açıktır: Römorklar, tam olarak elektrikli çekicinin izlediği yolu takip eder. Bu, araçların koridorun içinde ve dışında güvenli bir şekilde gitmelerini ve karşılarına çıkabilecek engellerden kolayca kaçınmalarını sağlar. Sabit rotalı yaya kumanda ile donatılmış olan çekicilerimizin her biri, uygun römork tipi ile sabit rotalı bir tam kavramaksızın römorka dönüşmektedir. 

Tam otomatik kullanımlar için de donatılmıştır

Akıllı otomasyon bileşenleri, sahada denenmiş olan seri araçlarını, otomatik sürücüsüz nakliye araçlarına dönüştürür. Akıllı yazılımla birlikte depoyu geleceğe hazırlar, süreçleri düzene sokar ve verimliliği yeni bir seviyeye taşır. Otomasyon için yetkin bir ortak olarak, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış, deponuzun verimliliğini otomatik olarak yükseltecek otomatik sürücüsüz nakliye sistemini (FTS) planlıyor ve hayata geçiriyoruz. 

Başka sorularınız var mı?