0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage kimya & ilaç sektörü

Kimya ve ilaç sektörü

Maksimum güvenlikte mümkün olan en yüksek hız - bunlar kimya ve ilaç sektöründe intralojistik proseslere dair en önemli taleplerdir. Biz bunun için size optimum çözümleri sağlıyoruz. Patlamaya karşı korumalı tehlikeli madde deposundan özel olarak sizin taleplerinize göre tasarlanmış otomasyon çözümlerine kadar.

Depoda daha yüksek verimlilik

Melsungen'de bulunan Solupharm için sunulan intralojistik çözüm, yüksek derecede esneklik, süreç güvenirliği ve verim artışı sunmaktadır.

Sauer için çift katlı paletli yüksek raflı depo

İntralojistik sisteme yatırım yapmak için hoş bir başlangıç noktası, operatör tarafından gelen olumlu bakış ve ihtiyaca göre gerekli ekipmanın genişlemesiydi.

Plastik tedarikçisi Coko

Orta ölçekli plastik tedarikçisi Coko, "Ürünlerinizi şekillendiriyoruz" sloganıyla ününü yansıtmaktadır. Yüksek raflı depo sistemimizi kurma kararı, verimliliğin ve süreç optimizasyonunun artmasına neden oldu.

İsviçre'nin en yüksek raf deposu

Domat/Ems'de bulunan yeni yüksek raf deposu gökyüzüne doğru 44 metre yükseliyor.  Bu, EMS kimya şirketinin İsviçre'de türünün en yüksek binasını işlettiği anlamına geliyor. Ekibimiz hizmet ortağıdır ve bu depoyu rekor sürede inşa etmiştir. 

24 saat çalışan dinamik yönetim

Rusya'da kışın en yoğun olduğu zamanda ünlü deterjan üreticisi Henkel için bir dağıtım merkezi kurduk. Çözüm Depo Yönetim Sistemimize dayanır, teslimat yollarını kısaltır ve aynı zamanda CO2 tasarrufu sağlar. 

Five-level Pallet Live Storage by Jungheinrich.

Novamed GmbH, Turkey, manufactures hemodialysis blood tubing sets, offering up to 80 different products mostly for export. Jungheinrich transformed Novamed's logistics platform with a new five-level Pallet Live Storage system, making optimum use of available space.

Güvenlik her şeydir

Kimya ve ilaç endüstrisinin lojistiği zorludur. Katı yasal yönetmelikler ve hassas, çoğu zaman tehlikeli ürünlerle ilgili güvenlik ve hijyen için en yüksek öncelik, burada genişletilemez setler örmektedir. Bu nakliyede, depolamada ve tehlikeli maddelerin usulüne uygun kullanımında olduğu gibi iş ve çevre güvenliğinin üstünlüğünde de geçerlidir. 

Buna rağmen kimya lojistiğinin müşterileri ürünlerinin git gide daha hızlı teslim edilmesini talep etmektedir - tüm yasal güvenlik standartlarına riayet edilerek. Kimya ve ilaç sektöründe, lojistiğin diğer bölümlerinden daha çok geçerli olan şey şudur: Hata yapılamaz. Jungheinrich bu zorluğa en iyi şekilde hazırdır. Size malzeme akışlarınızı en uygun şekle getiren, verimli olarak tasarlayan ve bunu yaparken en yüksek kalite ve güvenlik taleplerine uygun olan kapsamlı çözümler sunuyoruz. 

Pratik için pratikten: İnsan ve çevre koruması

Pratik için pratikten temelli kimya lojistiği için iyi bir örnek, patlama korumasına sahip istif araçlarımızdır. Kimyasal ve ilaç endüstrileri için elektrikli ve dizel forkliftlerin yanıcı gazlar, buharlar ve tozların çevresinde de güvenli şekilde çalışmasını mümkün kılan özel olarak uyarlanmış ürünler ve sistemler tedarik etmekteyiz. Bununla sadece firmanızdaki insanları ve çevreyi korumakla kalmazsınız. Jungheinrich koruma sistemimizle Avrupa’nın ATEX yönetmeliği 2014/24/EU (ATEX = Atmosphères Explosibles) taleplerini de yerine getirirsiniz. 

Prensip olarak, kimyasal ve ilaç endüstrisi için nakliye araçlarımızı ayrıca yük koruması, çarpışma koruması ve özel denge elemanları gibi diğer güvenlik çözümleri ile tedarik etmekteyiz. Deponuzda ürün girişinden ürün çıkışına kadar daha fazla güvenlik, depo yönetim sistemimiz Jungheinrich WMS tarafından akıllıca ve hassas bir şekilde kontrol edilen otomatik sürücüsüz makine sistemine (FTS) sahip (kısmen) otomasyonlu lojistik çözümleri tarafından sağlanmaktadır. Bu insandan kaynaklanan hataları en aza indirir. 

Ayrıca mümkün olan 7/24 kullanım maliyet verimliliğinizi artırır. Kimyasal ve ilaç endüstrisinin bir müşterisi olarak ayrıca geleceğe yönelik bir Omni-Channel çözümüne erişiminiz bulunmaktadır. Verimli depo sistemlerimiz ile birleştiğinde, bu sizin için optimize edilmiş, yüksek bir sipariş toplama performansı anlamına gelir ve bu da sürekli artan ürün çeşitliliğini lojistik olarak işlemenize olanak tanır. Ayrıca: Depo yönetim sistemi, gerektiğinde özellikle hijyene duyarlı olan tehlikeli maddeleri veya ürünleri depodaki özel alanlara tahsis eder, böylece bu ürünlerin hareket ettirilmesi ve depolanması ile ilgili yasal gerekliliklere uyumu tamamen otomatik olarak sağlanmış olur. 

Başka sorularınız var mı?