0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage statik palet depolama

Statik palet depolama

Paletler ve ızgaralı kutular, çevre koşullarına bağlı olarak yerinde, farklı yöntemlerle depolanabilir. Paletlerin ya da ızgaralı kutuların statik depolanması, mallarınızı yalnızca depolama, depodan alma ya da yer değiştirme sırasında hareket ettirmeniz gerektiğinde devreye girer.

Izgaralı kutular için özel olan tek yer rafları, optimum alan kullanımı sağlar. Çoklu yer rafları sayesinde, serbest depolama alanı koordinasyonunda ürünlerinize doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede her seviyedeki iki raf standı arasında birden fazla palet depolayabilirsiniz. Palet rafları standart olarak sekiz ila on metre yüksekliklere ulaşan Reach Truck’lar ve sipariş toplayıcıları tarafından kullanılabilir. Ayrıca 40 metreye kadar olan tam otomatik kullanımlarda, on iki metreye kadar yüksek raf yüksekliğini elde edebilirsiniz. Dar koridorlar için çoklu yer rafları, son derece fazla kaldırma yükseliğine sahiptir ve düşük alan gereksinimi sayesinde dar koridorlar için uygundur.

Yüksek raflar yerden tasarruf sağlar

Özel yüksek raf silolarımız sayesinde binalarda ve iç mekânlarda yapıdan tasarruf edin. Tam otomatik yönetim sayesinde 40 metre yüksekliklere erişebilirsiniz. Deponun çatısı ve duvarları doğrudan raflara bağlanır.

FIFO ve LIFO için palet raf sistemi

Palet depolama işleminiz First-in-first-out yöntemi (FIFO) ile işletiliyorsa içinden geçilebilir raf ya da içine girilebilir/içinden geçilebilir raf sizin için doğru çözüm olacaktır. Yoksa Last-in-First-out (LIFO) yöntemi ile mi çalışıyorsunuz? Bu durumda, birbirini ardına sıralanmış yüzde üç ila yüzde beş eğime sahip raf stantları palet rafı sistemlerimiz var.

Başka sorularınız var mı?