0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage Otomotiv

Otomotiv

E-mobilite ve bağımsız sürüş. Akıllı fabrikalarda ve çok uluslu teslimat zincirlerinde müşteriye özel araç üretimi: Otomotiv branşı şu an köklü değişimler geçiriyor. Gelecek konularındaki yarışta hız ve üstün bir intralojistik yetkinlik gerekmektedir.

Süreç güvenlikli malzeme akışı: Çekici katarları

Depo ve üretim hangarları içerisinde nakliye için çoğunlukla akülü forkliftler ve akülü transpaletler kullanılır. Farklı yük taşıyıcıları ve yükler aynı zamanda hareket ettirilecek olduğunda, bu tam bizim çekici katarımız için bir iş olur. Bu, bir çekici ve genelde birden fazla römorktan oluşur. Bunlar tekne diye adlandırılan farklı gereksinim yerlerinde boşaltılabilir ve de yeniden yüklenebilir. Teknolojinin düzenlemesi ve rotaların planlanması her zaman size özel görev konumunuza göre gerçekleştirilir. Özellikle just-in-time imalatta, üretim makinelerinin tam zamanında malzeme temini ve tasfiyesi oldukça önemlidir. Jungheinrich çekici katarı sistemi burada tekli araçlara göre büyük avantaj sağlar zira daha az masraf oluşturur ve trafiği hafifletir.

Otomotiv tam gaz ilerliyor: Endüstri 4.0 için çözümler

Otomotiv branşı, globalleşme çağında dönüşüme uğramaktadır. Endüstri 4.0 her şeyin ölçütüdür. Çok uluslu tedarik zincirlerine hakim olunmalı, tedarik parçaları hızlı, güvenli, uygun ve çevre dostu olarak akıllı fabrikalara teslim edilmelidir. Otomobil endüstrisi ve otomotiv sanayii bu nedenle haklı olarak da tedarik zincirine dair akıllı, geleceğe yönelik mantıklı yüksek teknolojili çözümler talep ediyor.

Bu, esnek olarak dalgalanan talep durumlarına göre de düzenlenmiş olması gereken otomotiv branşında lojistik proseslere yönelik en yüksek beklentileri talep eder. Gittikçe daha fazla parça ve teslimat örneğin RFID-Tags (Radio Frequency Identification) ile donatılır ve böylece IoT’ta (Internet of Things) sürekli olarak konumunu aktarabilir. Siz de otomotiv sanayiindeki üretici, tedarikçi ve lojistik hizmet sağlayıcıları arasındaki bilgi akışını akıllı üstün teknolojiyle en uygun şekle getirmek ister misiniz? Jungheinrich olarak biz yüksek teknolojili çözümlerimizle otomobil endüstrisindeki ortağınızız. 

Lojistik 4.0: Depo yönetim sistemi ve araçlar iletişim içinde

Depo yönetim sistemimiz Jungheinrich WMS, otomotiv müşterilerimizin deposundaki tüm prosesleri orkestra şefi olarak kontrol eder ve birleştirir. Bu şekilde yüksek raf ve dar koridor deposundaki prosesleri tam veya kısmi otomatikleştirebiliyoruz ve aynı zamanda depodan alma ve depolama hatalarını önleyebiliyoruz. Araç sanayii için tek elden özel tasarım yüksek teknolojili bir çözüm mü arıyorsunuz? Bizde aradığınızı bulursunuz: Jungheinrich lojistik arayüzü doğrudan depo içi kullanım makineleriyle iletişim kurar. Bu sayede yüksek raf istifleyicileri otomatik olarak gidilecek olan hedefi algılar. 

Yenilikçi kombine istifleyici EKX gibi araçlarımız, RFID okuyucusuna sahip bir transponder teknolojisi ile donanmıştır. Chip’lerle donanmış parçalar bununla otomatik olarak okutulabilir. Bu, otomotiv bölümünde standart olan çok uluslu tedarik zincirlerinde belirgin oranda zamandan ve paradan tasarruf ettirir. Elbette araçlarımız uzun yıllardır elektrikli modelde de temin edilebilir. Burada lojistik çoğu zaman otomotiv branşı için örnek dahi teşkil eder. Yüksek teknolojili lojistik çözümlerimizle elektrikli otomobilden bağımsız sürüşe kadar otomobil endüstrisindeki paradigma değişiminde sizin yanınızda oluruz. 

Başka sorularınız var mı?