0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage otomatik küçük parça deposu

Otomatik palet deposu

Kısa sipariş döngüleri, daha küçük parti boyutları, daha kısa teslimat süreleri: Otomatik depo, artan pazar taleplerine cevap verir. Avantajınız: malzeme akışında daha fazla iş hacmi, daha yüksek hız, güvenlik ve aynı zamanda farklı yük taşıyıcıları ile kendiliğinden kurulan etkileşim.

Otomatik palet deposunda performansınızı artırın

Yüksek ürün hareketlerinde bulunmanız gerektiğinde hız ve verimlilik, belirleyici faktörlerdir. Otomatik palet depolarının güçlü yönleri, çok vardiyalı işletimlerde (7/24 işletimlere kadar) ve/veya sınırlı alanlarda çok sayıda ürünün depolanmasında ve işlenmesinde ortaya çıkar. Raf sistemi, yazılımlar ve kullanılan bütün cihazlar birlikle mükemmel bir şekilde çalışmalıdır. Bu nedenle otomatik palet deponuzun planlanması ve uygulanması, Jungheinrich gibi deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Yüksek düzeyde alan kullanımı

Otomatik palet depoları, montaj depolar ya da 45 m yüksekliğe sahip serbest silo depoları olarak kurulabilir. Bu sayede yüksek alan kullanım seviyelerine ulaşılabilir. Paletler, ızgaralı kutular ve bireysel taşıma sistemleri için depolama yerleri 7,5 ton yüke kadar çıkarılabilir. Tek derin, çift derin ve çoklu derin versiyonlarda bu depolar neredeyse her türlü mal için uygundur. Normal sıcaklık deposu olarak, sıcaklık kontrollü depo olarak ya da -35 °C’ye kadar soğuk hava deposu olarak.

İntralojistik süreçlerin doğru otomasyonu 

İş modeliniz çerçevesine mükemmel ve kesinlikle güvenilir bir şekilde işleyen otomasyon çözümler, sadece müşteri memnuniyetinin temeli değildir; bundan aynı zamanda siz de kâr edersiniz: Ölçeklenebilirlik ile yatırımlarınızı güvence altına alırsınız. Böylelikle gelecekteki zorluklara hazırlıklı olursunuz. Otomasyonun maliyet etkinliği doğru olduğunda, yatırım kârlılığına da (ROI) daha hızlı erişmiş olursunuz. Gelin, hangi otomasyon çözümünün size ve orta ve uzun vadeli hedeflerinize uygun olduğunu konuşalım.

Yüksek raf istifleyicileri: Otomatik palet depolarının yüksek performans sağlayıcıları

Otomatik yüksek raf istifleyicilerimizin temeli, ilgili otomatik bileşenler ve güvenlik bileşenleri ile desteklenen, kanıtlanmış seri araçlarımızdır. Sonuç, 13m’e kadar kaldırma yüksekliklerindeki depo operasyonları için özellikle güvenilir ve verimli otomatik sürücüsüz nakliye araçlarıdır (FTF). Otomatikleştirilmiş forkliftler, palet deponuza maksimum kullanılabilirlik, verimlilik ve performans getirir. 7/24 kullanım için güç kaynağını raftaki akımlı raylar üzerinden geçirmek de mümkündür. 

Raf kumanda cihazları: Otomatik palet depolarında yüksek hız

Özel yüksek hızlı raf kumanda cihazları, 7 tona kadar taşıma kapasitesi ile mallarınızın depolanması ve depodan alınması işlemleri sırasında, otomatik palet deposunda hız sağlar. Bu anlamda farklı depolama yeri derinlikleri için çok farklı yük tespit elemanları kullanılabilir. Depo kapasitesini sonuna kadar kullanmak için aynı anda birkaç geçitte görev alan raf döner kumanda cihazları kullanılabilir. Artan işlem performansı beklentilerini karşılamak amacı ile, mevcut olan depo sistemlerine başka cihazlar entegre edilebilir. 

Başka sorularınız var mı?