0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage tam kavramaksızın römork

Römork

Tüm zorlukların üstesinden gelen çekici römorku

Bir çekici treni, bir çekici ve en az bir ama genelde birden fazla römorktan oluşur. Farklı yüklerin depolarda ve üretim alanlarında taşınması gerekiyorsa, bir çekici treni birbirinden tamamen farklı römorklar kullanılabildiğinden bu işlem için idealdir.

Özellikle tam zamanında üretimde, üretim makinelerine en doğru zamanda malzeme temini ve tasfiyesi büyük önem taşır. Klasik forkliftler bu tür uygulamalarda sınırlı kullanılabilir. Çünkü çoğu durumda birden fazla aracın aynı anda kullanılması gerekir. Bununla birlikte bu, daha yüksek yatırım ve takip maliyetleri ve daha yoğun trafik nedeniyle daha fazla kaza riski anlamına gelmektedir. Çekici tren römorkları, arka arkaya birden fazla makineye servis yapabildiği ve farklı römorklar sayesinde geniş bir ürün yelpazesi taşıyabildiği için tren etkili bir alternatiftir. Bu araçlar ayrıca, daha düşük maliyetlidirler ve depo ile üretim tesislerindeki  trafiği en aza indirirler.

Römorklar: İki versiyon, birçok kullanım imkanı

Çekici trenlerimizle çok çeşitli yükler taşıyabilirsiniz. Bununla ilgili olarak iki temel model arasından seçim yapabilirsiniz: Portal römork (GTP versiyonu) ve E-Frame yapı tarzı (GTE versiyonu). Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan deneyimlerimizden bildiğimiz üzere, özel uygulamalar özel araçlar gerektirir. Bu durum özellikle işletime özel nakliye gereksinimlerinin, alışılmışın dışında malzemelerin veya komplike mekan donanımlarının standart araçlara zorluklar çıkardığı görevleri yerine getirirken geçerlidir. Bu nedenle römorklarımızı duruma özel kullanımlara uyarlıyoruz. Bu şekilde seri üretimin kalitesini ve kârlılığını, müşterilerimizin bireysel gereksinimleriyle birleştirebiliyoruz. Jungheinrich ürün yelpazesinin tamamının istikrarlı modüler yapısı bunu mümkün kılar.

Sağlam portal römorklarımız (GTP 110/210/216) 1.600 kilograma kadar ağırlığa sahip büyük ve ağır yükleri esnek ve ekonomik bir şekilde taşıyabilir. Römorkların çift taraflı yükleme imkanı sayesinde değişken rotalara aynı araçla sürüş yapılabilir. Endüstri römorkları iki direksiyon sistemiyle teslim edilebilir: isteğe göre basit bir direksiyon/sehpa tekerleği prensibiyle veya tüm tekerleklerin manevraya dahil olduğu, dar mekanlar için bir yön sabitliği sistemiyle. Bu, araçları kolay idare edilebilir kılar. 

Kompakt ve kullanışlı e-frame römorku (GTE 106/212/312), 1200 kilogram ağırlığa kadar olan büyük ve ağır parçalar için, örneğin makine parçalarının depodan montaj yerine taşınması gibi işlemler için de uygundur. Parçalar paletlerde (büyük yük taşıyıcıları) taşınır, böylece römork kolay bir şekilde yüklenebilir ve esnek bir şekilde kullanılabilir. GTE’lerin bağlantısı, her iki taraftan da yükleme/boşaltma yapılabilmesi için istenildiği gibi yapılabilir. Orta aks, çok iyi yön stabilitesi sağlar: Uzun trenlerde ve dar mekânlarda römork, tam olarak çekicinin gittiği yolu takip edebilir. Bu, sürücünün koridorun içinde ve dışında güvenli bir şekilde aracı kullanmasını ve karşısına çıkabilecek engellerden kolayca kaçınmasını sağlar. Bağlama ve ayırma işlemi vakit kaybedilmeksizin gerçekleştirilebilir. 

Geniş ürün portföyü

Sizin amaçlarınız için özel olarak donatılmış römorklarımız için elbette uygun çekicilerimiz var, ancak bunlar aynı zamanda forkliftlerle de kullanılabilir. Ek olarak komple çözümler de sunuyoruz: raf sisteminin ve araçların “el ele” çalışan bir sistem olarak sunulduğu bütünsel bir depo tasarımı. Bu, makinelerden yapılan ürün tedariği ve tasfiyesi gibi sabit ve zamanlanmış süreçler için de yararlıdır. Burada çekici katarlarının yavaş sürüşe ve yönetim programlarına entegrasyonu iyi bir seçenektir. Sistem danışmanlığımız da tam olarak burada devreye giriyor. Size, üretim sürecinizi daha yalın ve daha etkili hale getirmenin yollarını ve araçlarını gösteriyoruz. Ürünlerimizin ve sistemlerimizin servisi de dâhil olmak üzere Jungheinrich’te her şeye tek elden ulaşırsınız. 

Başka sorularınız var mı?