0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage Diesel forklifts

Dizel forklift

Zorlu görevler için güçlü dizel forkliftler.

İster lojistik, ister kargo taşımacılığı veya ağır sanayi olsun - tüm bu alanlar, mal ve ürünlerin taşınması için güvenilir araçlar gerektirir. Jungheinrich'in güçlü dizel forkliftleri ile daha fazla aramanıza gerek yok. Araçlar 1,6 ile 5 ton arası taşıma kapasiteleri sayesinde en zor koşullarda yüklerin taşınmasını sorunsuz bir şekilde halleder. Ancak bu onları "yakıt oburu" yapmaz. Verimlilik, Jungheinrich'te en önemli önceliktir.

Bu dayanıklı araçlar öncelikle dış mekanda kullanım için tasarlanmıştır: dizel forkliftler, aşırı tozlu, engebeli veya nemli çalışma alanları gibi zorlu koşullarda bile mükemmel iş çıkarırlar. IC kamyonlar veya IC forkliftler olarak da bilinen içten yanmalı forkliftler, sağlam araç şasileri sayesinde en verimli ve dayanıklı olanlardır. Bu nedenle, durumun zorlu ve güçlü bir çözüm gerektirdiği her yerde dizel forkliftlerin kullanılması şaşırtıcı değildir: otomotiv ve metal endüstrisinde, geri dönüşüm sektöründe, şantiyelerde, havalimanlarında ve limanlarda, inşaat sektöründe kargo elleçleme için, toptan satış yapan işyerlerinde, yapı ve bahçe marketlerinde ve açık alan depolarında. 

Dizel forkliftler -  daha yüksek verimlilik, daha düşük tüketim.

Dizel forkliftlerde her şey motorla ilgilidir - ve dizel forkliftlerimiz size güçlü performans sağlar. Bunlar güvenilir ve sağlam Kubota motoru gibi en son standartlara dayalı endüstriyel motorlarla donatılmıştır. Bu motorlar aynı zamanda düşük hızlarda yüksek tork sağlayarak, ağır yükler taşınırken bile güvenilir kaldırma kuvveti ve hızlanmanın yanı sıra düşük yakıt tüketimi sağlar. Bu, dizel forkliftlerimizin düşük tüketim ve emisyon değerlerinde bile en yüksek performansı ve verimliliği sağladığı anlamına gelir.

Dizel partikül filtreleri ve dizel oksidasyon katalizörleri sayesinde emisyonlar, emisyon standardının 5. seviyesi ile uyumludur. Yine de yanma sürecinden dolayı sağlığa zararlı olarak sınıflandırılırlar. Kapalı binalarda emisyonlar yüksek konsantrasyonlarda birikebileceğinden, dizel forkliftlerin kapalı alanlarda kullanımı için özel koşullar gerekmektedir. Örneğin, tesiste yeterli havalandırma sağlanmalıdır. Jungheinrich'in dizel forkliftleri, fabrika çıkışında özellikle düşük emisyonlu motorlarla donatılmıştır. Özel kurum partikül filtreleri sağlamak için ek donanımlar ile araçlar, kısa süreler için iç mekanlarda da kullanılabilir.

Dizel forkliftler için SSS:

Hidrostatik tahrikli dizel forkliftler – ters işletim için.

Hidrostatik tahrikli dizel forkliftler en iyi sürüş dinamiklerini sağlar ve kademesiz ayarlanabilir güç aktarımına sahiptir. The fast acceleration, responsive brakes and accurate steering make the hydrostatic diesel forklift an efficient piece of equipment for reversing. With five working and driving programmes, the hydrostatic drive can also be adjusted depending on different operating conditions. These diesel forklifts are particularly low-maintenance since our hydrostatic drive works with just a few mechanical components. An example of this is the oil-immersed multi-disc parking brakes, which are installed as a low-maintenance closed system. Hydraulic oil filtering ensures a longer service life for all diesel forklift components . A design with a hydrodynamic drive is available for diesel forklifts deployed on longer routes.

While a forklift with a hydrostatic drive is perfect for reversing operation, the diesel forklift with a hydrodynamic drive works at maximum power, making it ideal for cargo transportation on medium and longer routes. The engine’s torque converter enables smooth start-up and optimum efficiency at medium to high speeds.

Diesel forklifts for sale or hire.

A diesel forklift can be designed to perfectly suit your usage requirements. If you would like to know more about how you can configure the ideal diesel forklift for your individual application, our experts are on hand to help you create your bespoke diesel forklift design. Our specialist advisers will talk you through the diesel forklifts available to you and suggest suitable drive features depending on your particular application needs. In the Jungheinrich PROFISHOP, you can buy transport containers or pallets for your forklifts to complete your intralogistics range.

Once you have found the optimum equipment, we can also advise you on financing for your diesel forklift. It may be worth considering leasing or hire purchase if applicable. In cases where you have to satisfy short-term peaks in orders, temporary usage may be the answer. Our rental forklift consultants will be happy to explain the options in detail.

Başka sorularınız var mı?