Stage otomatik küçük parça deposu
Yüksek hız sayesinde yüksek işlem performansı

Otomatik palet deposu

Depolama ve depodan alma işlemleri sırasında yüksek hız ve kesinlik, otomatik palet depolarının en önemli iki ögesidir. 45 metre yüksekliğe kadar yalnızca sizin deponuz için optimum olarak ayarlanmış olan cihazlar maksimum alan kullanımında en yüksek işlem performansına ulaşabilir.

Otomatik palet depoları ile performansınızı artırın

Yüksek ürün hareketlerinde bulunmanız gerektiğinde hız ve verimlilik, belirleyici faktörlerdir. Otomatik palet depolarının güçlü yönleri, çok vardiyalı işletimlerde (7/24 işletimlere kadar) ve/veya sınırlı alanlarda çok sayıda ürünün depolanmasında ve işlenmesinde ortaya çıkar. Raf sistemi, yazılımlar ve kullanılan bütün cihazlar birlikle mükemmel bir şekilde çalışmalıdır. Bu nedenle otomatik palet deponuzun planlanması ve uygulanması, Jungheinrich gibi deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Yüksek düzeyde alan kullanımı

Otomatik palet depoları, varolan depolara dahil edilebilir ya da 45 m yüksekliğe sahip serbest silo depoları olarak kurulabilir. Bu sayede yüksek alan kullanım seviyelerine ulaşılabilir. Paletler, ızgaralı kutular ve bireysel taşıma sistemleri için depolama kapasiteleri 7,5 ton yüke kadar çıkarılabilir. Tek, çift ve çoklu derinlik versiyonlarında bu depolar neredeyse her türlü mal için uygundur. Normal sıcaklık deposu olarak, sıcaklık kontrollü depo olarak ya da -35 °C’ye kadar soğuk hava deposu olarak.

Gereksinimleriniz için en iyi çözüm 

Otomatik palet deposu ihtiyaçlarınıza özel olarak tasarlanırmıştır. Sayısız faktöre bağlı olarak farklı kumanda cihazları ile çalıştırılabilirler. İhtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulmak için ürünlerinizi, nakliye yapılarınızı, süreç akışlarınızı ortak bir şekilde analiz ediyor ve ihtiyacınız olan uygun depo konsepti üzerinde çalışıyoruz.

Yüksek raf istifleyicileri: Otomatik palet depolarının yüksek performans sağlayıcıları

Otomatik yüksek raf istifleyicilerimizin temeli, ilgili otomatik bileşenler ve güvenlik bileşenleri ile desteklenen, kanıtlanmış seri araçlarımızdır. Sonuç, 13m’ye kadar kaldırma yüksekliklerindeki depo operasyonları için özellikle güvenilir ve verimli otomatik yönlendirmeli nakliye araçlarıdır (AGV). Otomatikleştirilmiş forkliftler, palet deponuza maksimum kullanılabilirlik, verimlilik ve performans getirir. 7/24 kullanım için güç kaynağını raftaki akımlı raylar üzerinden geçirmek de mümkündür. 

Raf kumanda cihazları: Otomatik palet depolarında yüksek hız

Özel yüksek hızlı raf kumandaları, 7 tona kadar taşıma kapasitesi ile mallarınızın depolanması ve depodan alınması işlemleri sırasında, otomatik palet deposunda hız sağlar. Bu anlamda farklı depolama yeri derinlikleri için çok farklı yük tespit elemanları kullanılabilir. Depo kapasitesini sonuna kadar kullanmak için aynı anda birkaç geçitte görev alan raf döner kumanda cihazları kullanılabilir. Artan işlem performansı beklentilerini karşılamak amacı ile, mevcut olan depo sistemlerine başka cihazlar entegre edilebilir. 

Başka sorularınız var mı?