0850 822 5864 Servis çağrı merkezi Ücretsiz telefon numarası
İletişim formu
Newsletter
Stage otomatik sürücüsüz makine sistemleri

Otomasyonlu istif araçları

Otomatik sürücüsüz taşıma araçları (FTF), otomasyonlu bir deponun kalbidir - akıllı yazılım ile kumanda edilerek. Özel otomasyon bileşenleri ile denenmiş standart araçlarımızı otomatikleştirebilir ve depo taleplerinize göre uyarlayabiliriz.

Tam otomatik, hassas ve süreç açısından güvenli

Content otomatik sürücüsüz makine sistemleri (2)

Ürün filmi


Tek bakışta sahip olduğunuz tüm avantajlar

Güvenlik filmi

Sürücüsüz ve hâlâ güvenli

Kapsamlı güvenlik sensörleri kişileri, yükü ve makineleri korur. Otomatik sürücüsüz makine sistemleri (FTS) sadece belirlenmiş olan sürüş yollarında hareket ederler. Buna rağmen bir elemanın istemeden sürüş yoluna çıkabileceği durumlar meydana gelebilir. Bu durumda kapsamlı, CE sertifikalı güvenlik sistemi aniden frenlenmeyi sağlar. Sistemin önemli bir parçası bu durumda, bir uyarı ve bir koruma alanı ile donanmış olarak FTS'nin doğrudan sürüş yolunu sürekli denetleyen kişi koruma sensörleridir. Bir kişi uyarı alanına girecek olursa, araç derhal hızını yavaşlatır. Kişi durursa, araç durana kadar frenler. Buna paralel olarak kontrol istasyonuna, cihazın blokajını görüntüleyen bir sinyal gönderilir.

Hıza rağmen güvenlik

Tüm FTS'lerde standart olarak sürüş istikametinde bir kişi koruma tarayıcısı bulunmaktadır. Sürüş hızına bağlı olarak güvenlik bölgesinin alan uzunlukları uyarlanır. Bu, cihazlar ne kadar hızlı giderse, cihaz çevreyi daha tahmin edilebilir bir şekilde tarar ve uyarı ve koruma alanları da o ölçüde artar.


Content Otomatik sürücüsüz makine sistemleri Image 2

Sürüş yönüne rağmen güvenlik

Otomatik sürücüsüz makine sistemleri, sürüş yolunda aracın kenarlarında bulunan nesneleri de algılarlar. Yanlara monte edilmiş lazer tarayıcılar sayesinde bu nesneler öngörülü olarak algılanabilir. Ayrıca bunlar virajlı sürüşte ek bir emniyet sağlar. Bu durumda sensörler sürüş esnasında, virajda araç konturuna temas edebilecek nesneleri tanımlar. Eğer böyle bir durum söz konusuysa, aracın temas etmeden durmasını sağlarlar.


Content otomatik sürücüsüz makine sistemleri

Güvenlik artı / en iyi

Sensör perdesi sayesinde ilave güvenlik. Sensör perdesi, kişi koruma sensörünün algılama seviyesinin altında ve üstünde bulunan nesneleri algılar ve bu nesnelerle muhtemel bir çarpışmayı olabildiğince önler. Bu sayede örneğin raftan çok fazla dışarıya taşan paletler ve yükler algılanabilir. Sensör perdesi bunu sadece düz sürüşte yapmakla kalmaz, ayrıca öngörülü bir şekilde viraja da "bakar".

İntralojistikte başarılı otomasyon

Content otomatik sürücüsüz makine sistemleri 11

Deponuzdaki değişiklikler artık kullanım dışı

Otomatik sürücüsüz makine sisteminin uygulanması genellikle yüksek derecede müşteri hazırlığı gerektirir ve genellikle operasyonda rahatsız edici engellerle ilişkilendirilir. Bunun önüne geçmek için otomatikleştirilmiş araçlarımız, teslimattan önce özel kullanım için hazırlanır ve yazılım ve donanım açısından en küçük ayrıntıya kadar test edilir. Böylelikle “sıcak faz” sırasındaki ayarlamada çabası ve deponuzdaki veya üretim alanınızdaki herhangi bir durma süresi en aza indirgenebilir. Müşteri yerinde SNS, ödüllü lojistik arayüzü ile müşteri tarafındaki ana sisteme kolayca bağlanır. Burada sözü edilen, 100’den fazla müşteri sisteminde şimdiye kadar başarı ile kullanılan “plug-in” olarak adlandırılan ve tarafımızca geliştirilen bir arayüz yazılımıdır. Bu yüksek kaliteli standart donanım ve yazılım sayesinde SNS’nin verimli bir şekilde çalıştığını ve kaynak tasarrufu sağladığını görebiliyoruz.

Content otomatik sürücüsüz makine sistemleri (1)
Content Otomatik Sürücüsüz Makine Sistemleri 1

Fonksiyonellik ve tasarım bir araya geldi

Ek çaba ya da maliyet olmadan tedarik ve üretim süreçlerinizi kapsamlı bir şekilde optimize mi etmek istiyorsunuz? FTS ile hiç problem değil. Bu araçlar, rutin görevlerinizi tamamen otomatik hale getirecek.

FTS’miz her yerde kullanılır

Lazer kontrollü yol kontrolü, nakliye rotalarınızı optimize eder ve çalışanlarınıza günün her saatinde daha fazla verimlilik ve güvenilirlik sağlar. Mevcut altyapılara kolaylıkla entegre edilebilmesi sayesinde FTS modeli esnek bir şekilde kullanılabilir. FTS’lerimizi iş başında kendi gözlerinizle görün.

Her şey tek elden

İster planlama evresi olsun, ister ortak bir projenin gerçekleştirilmesi; sorularınız olduğunda Jungheinrich'te her zaman size yardımcı olacak bir yetkili bulursunuz. Otomatik sürücüsüz makine sistemlerinin uygulaması, uzmanlar tarafından yerinde gerçekleştirilir.


Bizi Arayın

Satış

İrtibata geç

Başka sorularınız var mı?